ACO EuroSelf®

ACO EuroSelf® - odvodňovací žlaby kolem Vašeho domu

ACO Euroself odvodnění je navrženo speciálně pro soukromou sféru a kombinuje nejlepší kvalitu provedení s vysokými designovými nároky. Všechny rošty jsou pro pojezd osobními automobily (v privátní sféře), čímž splňují veškeré požadavky na zátěž vyskytující se kolem rodinných domů.

Pro kryty roštů je zvoleno několik materiálů s různými povrchovými úpravami - od pozinkovaného roštu, nerezového, litinového či plastového až po speciální úpravy lakováním do různých odstínů barev. Systém dvou typů žlabů (polymerbeton či plast) s velkým množstvím designových roštů zaručuje modulární řešení pro každého a téměř pro každou situaci v daném segmentu.V detailech

Žlabová tělesa vyráběná z polymerického betonu v délkách 100 cm a 50 cm zahrnující systémovou vpust délky 50 cm

  • 3 základní prvky z polymerbetonu
  • mrazuvzdorný
  • vysoká pevnost při nízké hmotnosti
  • hladký povrch pro rychlé proudění vody a samočistící schopnosti
  • V-profil
  • volný přístup do žlabu usnadňuje čištění
  • bezšroubová aretace roštů
  • SF drážka pro 100 % utěsnění
  • pojezdný osobními auty


Schéma Žlabů ACO Euroself

Způsob napojení odtokového KG potrubí DN 110

3 možnosti, jak řešit odtok ze žlabu:

Odtok z čela DN/OD110
Odtok do dna DN/OD110
Odtok přes systémovou vpust, vč. kal. koše
Odtok přes systémovou vpust se štěrb. nástavcem
Odtok do dna DN/OD110 se štěrb. nástavcem

ACO Euroself MINI

Všude tam, kde není možné použít žlaby Euroself se standardní výškou 100 mm, je k dispozici žlab snížený Euroself MINI se stavební výškou pouhých 60 mm. Především v garážích a obecně podlahách, kde finální vrstva betonové mazaniny nepřesahuje 100 mm, je nutné použít žlaby se sníženou stavební výškou. Přesně pro tyto případy je Euroself MINI ideální variantou. Odtok ze žlabu je pak řešen 2 způsoby: odtok do dna žlabu s nátrubkem DN/OD110 nebo čelo s nátrubkem DN/OD 50. Standardně se dodává s pozinkovaným roštem, ale díky důmyslné konstrukci není problém použít jakýkoli rošt z platformy ACO Self®. Jednotlivé rošty naleznete níže na této stránce.

Žlab Euroself MINI s pozinkovaným můstkovým roštemŽlab Euroself MINI bez roštuŽlab Euroself MINI se spodním odtokem DN/OD110

Přehled roštů

Žlaby ACO Self® Euroself nebo Hexaself se dodávají kompletováne včetně roštu, kde je v nabídce pozinkovaný můstkový rošt, litinový můstkový rošt nebo černý plastový rošt s protiskluznou úpravou Microgrip. Speciálním řešením je pak kompletní žlab Hexaself Brickslot včetně plastového štěrbinového nástavce. Pro ty nejnáročnější projekty byla škála roštů rozšířena o další designové kousky, které okolí Vašeho domu doslova rozzáří.  Všechny rošty jsou pochozí (testováni a certifikováno dle ČSN EN 1433 na zátěž A15). Přesto je možné je v privátní sféře pojíždět osobním vozem (nahodilé zatížení před garáží, v příjezd. cestě apod.). V případě požadavku vyšší zátěže B125 kN je možné použít žlab ACO Euroself s litinovým roštem.

Konfigurátor roštů - vytvořte si vlastní styl

Abychom Vám výběr roštů maximálně usnadnili, připravili jsme pro Vás jednoduchý konfigurátor roštů, kde si zvolíte jak typ roštu, ta i typ povrchu. Pro vstup do konfigurátoru klikněte na obrázek "Visualiser".


Rošt můstkový (pozink)
Rošt můstkový (nerez leštěná)
Rošt můstkový (barva antracit)
Rošt s podélnými pruty (nerez broušená)
Rošt mřížkový (pozink)
Rošt mřížkový (pozink)
Rošt můstkový (litina - B125 kN)
Rošt můstkový s protiskluznou úpravou Microgrip (plast)
Rošt se štěrbinovým nástavcem (pozink | nerez)